Call of Duty: Mobile’a gelen ilk yorumlar oldukça olumlu.


   Call of Duty Mobile, E3 fuarında hayranlarla buluşan oyunlardan bir tanesi ve oyunla ilgili çeşitli incelemeler ve yorumlar gelmeye başladı. Ücretsiz bir şekilde oyunculara sunulacak olan oyunla ilgili gelen ilk yorumlar, nişancı (shooter) türünü sevenlerin tatmin olacağı yönünde.

   Battle Royale moduyla ilgili gelen yorumlara bakılacak olursa oyunun ağır hayranlarına nostaljik dakikalar yaşatacak gibi duruyor. Tıpkı Blackout Battle Royale modu gibi mobil sürümde de devasa oyun alanı, geçmiş oyunlardaki haritalardan oluşuyor.

   Altı adet yeni sınıfın duyurulduğu Battle Royale modunun diğer Battle Royale oyunlarına göre oldukça kolay olduğu da gelen yorumlar arasında.

  CoD Mobile’ı diğer birçok mobile nişancı oyunlarından ayıran özellikler ise daha fazla mod ve özelleştirme barındırıyor olması. Bu modlar arasında bir zombi oyun modunun da olduğu söyleniyor ancak bu modla ilgili resmi kaynaklardan bir onay gelmiş değil.

   Oyunun oynanışıyla ilgili yorumlara bakacak olursak CoD Mobile’ın diğer mobil nişancı oyunlarıyla oldukça benzerlik gösterdiği söyleniyor. Ekranın sol tarafı karakterin hareket etmesini sağlarken sağ tarafta bulunan butonlar ile sürünme, zıplama ya da el bombası değiştirme gibi görevleri yerine getiriyor.

   Bu tarz oyunları yeni oynayacak olan oyuncular da düşünülmüş “auto-fire” (otomatik ateşleme) özelliği oyuna eklenmiş. Yeni oyuncuların daha karmaşık butonlara alışana kadar yapması gereken tek şey düşmana dürbünü tutmak olacak. Ancak yeni oyuncular, oyunu öğrenene kadar Battle Royale moduna giriş yapamayacak.

   Activision, CoD: Mobile’ın beta testlerini çeşitli ülkelerde şu an aktif olarak gerçekleştiriyor ve oyunun tamamen yayımlanmasından önce saha araştırması yapmış oluyor. Ayrıca mobil oyunculuğun Asya’da, Avrupa ve ABD’ye göre daha büyük olması CoD: Mobile’ı diğer oyunlardan daha da öne çıkarabilir.

   CoD: Mobile’ın geliştirici ekibi, oyunla ilgili paylaştığı detaylar arasında düşük bant genişliğine sahip oyuncuların da oyun keyif almasını sağlayacaklarını söyledi. Oyun çıktığında iOS tarafında iPhone 6 ve daha yeni cihazlarda, Android tarafında Android 1.5 ve daha yeni sürümlerde çalışacak. Android kullanıcıları oyunun Google Play   sayfasından oyuna ön kayıt yaptırabilir ve oyun çıktığında, oyundan haberdar olabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Havalı Havalı
23
Havalı
Harika Harika
3
Harika
Mutlu Mutlu
13
Mutlu
Şaşkın Şaşkın
33
Şaşkın
Sevdim Sevdim
6
Sevdim
Komik Komik
10
Komik
Tatlı Tatlı
21
Tatlı
Üzücü Üzücü
16
Üzücü
Taha

DevOyuncular.net Yazarı

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları