DualShock 5 kontrol cihazının tasarımı ortaya çıktı!


  Konsol yarışlarını yeni bir düzeye taşıyacak olan Sony PlayStation 5 oyun konsolları için geri sayım hızlandı. 2020 yılında satışa sunulması beklenen konsollar için hemen hemen her gün yeni bir detay paylaşılıyor.

  Son olarak konsolların kontrolcüsü olacak olan DualShock 5 için detaylar ortaya çıktı. Japonya Patent Ofisi’ne yapılan başvuru sonrasında ortaya çıkan görseller, DualShock 5 kontrol cihazının tasarımını da ortaya koymuş oldu.

  Patent görselleri paylaşıldıktan sonra, yeni kontrolcünün tasarımına ilişkin detayları öğrenmiş olduk. Görsellere baktığımız zaman, tasarımın büyük ölçüde değişmeyeceğini görüyoruz. Yine tam orta kısımda dokunmatik yüzeyin yerini koruyacağı görülüyor. Analogların biraz daha küçüldüğünü görüyoruz. Ayrıca ışık çubuğunun da kaldırıldığı dikkat çekiyor. Bunun dışında bir USB bağlantı noktasının yer aldığını da belirtelim.

  Genel olarak tüm tasarımda en çok dikkat çeken kısmında ise tetik bölümleri olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki tetik kısımlarının daha geniş olduğu görülüyor. Daha önce paylaşılan patent görsellerinde tetik tuşlarına dokunsal geri bildirim teknolojisinin ekleneceğini ortaya çıkmıştı.

  Sony tarafından yapılan açıklamalarda da bunun ipuçları ortaya çıkmıştı. Yeni patent görsellerinde de tetik kısımlarının büyük olması, tüm bu iddiaları güçlendirmekte. Bunların dışında DualShock 5 tasarımında çok büyük bir değişiklik yok. Tuş dizilimlerinde herhangi bir farklılık olmadığını görmekteyiz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Havalı Havalı
20
Havalı
Harika Harika
33
Harika
Mutlu Mutlu
10
Mutlu
Şaşkın Şaşkın
30
Şaşkın
Sevdim Sevdim
3
Sevdim
Komik Komik
6
Komik
Tatlı Tatlı
16
Tatlı
Üzücü Üzücü
13
Üzücü
Taha

DevOyuncular.net Yazarı

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları